2023/24 2022/23 2021/22 2020/21 2019/20 2018/19 2017/18

2018/19 Main

PlWDLDiffPts
1Orihuela38268462:214186
2La Nucia381913653:252870
3Olimpic Xativa381912752:292369
4Saguntino381812847:272066
5Crevillente381811947:341365
6Atzeneta3816101248:42658
7Jove3815101341:44-355
8Roda3813151044:42254
9Eldense3814111347:48-153
10Villarreal C381571652:44852
11Vilamarxant3813111452:49350
12Silla CF381391640:44-448
13Paterna381371842:51-946
14Alzira3811101733:52-1943
15Novelda CF3810131545:51-643
16Ilicitano389141542:47-541
17Acero389121745:53-839
18Rayo Ibense389121739:53-1439
19Torre Levante388121828:48-2036
20Paiporta38472730:85-5519

      Promotion ~ Tercera Division ~ Play Offs (Play Offs: )
      Promotion ~ Tercera Division ~ Promotion Play Offs (Promotion ~ Play Offs: )
     

2018/19 Play Offs


Final
1Badalona FuturPortugalete1 : 1, 2 : 0
2LealtadGetafe B1 : 4, 2 : 0
3FerrolJaen1 : 2, 1 : 0
4YeclanoEscobedo0 : 1, 6 : 0
5TamaraceitePena Deportiva1 : 2, 1 : 1
6TarazonaOrihuela1 : 2, 0 : 1
7ZamoraHaro Deportivo0 : 1, 2 : 1
8Cadiz CF BOsasuna B1 : 3, 0 : 1
9SocuellamosMerida AD0 : 1, 0 : 0

2018/19 Promotion - Play Offs


Quarter-finals
1LinaresTenerife B2 : 0, 0 : 1
2HortaMoralo0 : 1, 0 : 0
3ArandinaZaragoza B3 : 0, 1 : 2
4UD Logrones BLa Nucia0 : 2, 1 : 2
5Las RozasSaguntino3 : 0, 0 : 2
6CayonSD Logrones0 : 1, 1 : 1
7CD UtreraAntequera1 : 2, 1 : 0
8Beti KozkorMallorca B0 : 4, 0 : 0
9Marino de LuancoSan Ignacio2 : 0, 0 : 0
10NaxaraMutilvera1 : 1, 0 : 0
11PoblenseTropezon4 : 1, 4 : 2
12ToledoSestao1 : 2, 1 : 1
13AlcobendasLorca FC2 : 1, 1 : 1
14ByeZamora
15BergantinosCovadonga5 : 0, 2 : 0
16CD CoriaVillarrubia0 : 1, 1 : 1
17Union VieraCaudal Deportivo1 : 1, 0 : 0
18SarinenaLorca Deportiva0 : 3, 1 : 0
19Numancia BLaredo2 : 0, 1 : 0
20ByeCadiz CF B
21Alaves BCompostela2 : 3, 1 : 0
22ByeEscobedo
23El PaloCF Illueca1 : 3, 2 : 0
24ByeTarazona
25VillarrobledoOlimpic Xativa3 : 0, 1 : 1
26EDMF ChurraGimnastica Segoviana0 : 3, 0 : 0
27FormenteraCacereno2 : 2, 0 : 0
28ByeLealtad
29AlgecirasL Hospitalet1 : 2, 1 : 0
30ByeJaen
31CD MostolesPena1 : 0, 1 : 0
32ByeSocuellamos
33PratCeuta1 : 1, 2 : 1
34ByeTamaraceite
35AlondrasMensajero1 : 1, 1 : 0
36ByePortugalete

Semi-finals
1LinaresMoralo3 : 0, 0 : 2
2ArandinaLa Nucia1 : 0, 1 : 2
3Las RozasSD Logrones1 : 1, 0 : 0
4CD UtreraMallorca B1 : 2, 0 : 0
5Marino de LuancoMutilvera2 : 0, 0 : 0
6PoblenseSestao1 : 3, 1 : 1
7AlcobendasZamora0 : 0, 2 : 0
8BergantinosVillarrubia2 : 1, 0 : 2
9Union VieraLorca Deportiva1 : 2, 1 : 0
10Numancia BCadiz CF B0 : 1, 0 : 0
11Alaves BEscobedo1 : 0, 3 : 1
12El PaloTarazona0 : 1, 2 : 1
13VillarrobledoGimnastica Segoviana1 : 0, 2 : 1
14FormenteraLealtad0 : 3, 1 : 0
15AlgecirasJaen2 : 0, 1 : 0
16CD MostolesSocuellamos0 : 2, 0 : 1
17PratTamaraceite1 : 0, 0 : 0
18AlondrasPortugalete1 : 1, 1 : 2

Final
1LinaresLa Nucia1 : 2, 0 : 0
2Las RozasMallorca B0 : 0, 2 : 1
3Marino de LuancoSestao1 : 0, 0 : 0
4AlcobendasVillarrubia0 : 2, 2 : 3
5Union VieraCadiz CF B0 : 2, 0 : 2
6Alaves BTarazona2 : 2, 0 : 0
7VillarrobledoLealtad2 : 1, 0 : 1
8AlgecirasSocuellamos3 : 1, 4 : 0
9PratPortugalete1 : 1, 2 : 1

All Spanish Tercera RFEF - Group 6 Events

2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018
Social Media
  • We are in Telegram
play responsible
gams top