2023/24 2022/23 2021/22 2020/21 2019/20 2018/19 2017/18 2016/17 2015/16 2014/15 2013/14 2012/13
1/32-finals
1/16-finals
1/8-finals
Quarter-finals
Semi-finals
Final
2015/16
1/32-finals
1 | Mondorf | Bye | |
2 | Orania Vianden | Hostert | 0 : 7 |
3 | Sp. Bertrange | Alliance Aischdall | 2 : 1 |
4 | Bye | Luxembourg City | |
5 | Victoria Rosport | Bye | |
6 | Lorentzweiler | Muhlenbach | 0 : 3 |
7 | Hesperange | Alisontia Steinsel | 3 : 2 |
8 | Bye | Racing Luxembourg | |
9 | UNA Strassen | Bye | |
10 | Sandweiler | Marisca Mersch | 3 : 4 |
11 | Bissen | Mertert/Wasserbillig | 3 : 2 |
12 | Bye | Ettelbruck | |
13 | Niedercorn | Bye | |
14 | AS Hosingen | Bastendorf | 3 : 4 |
15 | Lintgen | Echternach | 4 : 2 |
16 | Bye | Fola | |
17 | Dudelange | Bye | |
18 | Walferdange | Erpeldange | 1 : 3 |
19 | Jeunesse Canach | Red Boys Aspelt | 2 : 0 |
20 | Bye | Jeunesse Esch | |
21 | Differdange | Bye | |
22 | Union Tetange | Avenir Beggen | 0 : 1 |
23 | Grevenmacher | Bye | |
24 | FC Munsbach | Kaerjeng | 2 : 4 |
25 | Rumelange | Bye | |
26 | Kehlen | FC Mamer | 0 : 1 |
27 | Jeunesse Schieren | Mondercange | 3 : 1 |
28 | Bye | Wiltz | |
29 | Esch | Oberkorn | 3 : 1 |
30 | Union Remich/Bous | Norden | 2 : 3 |
31 | Rodange | FC Brouch | 7 : 0 |
32 | Blo Weiss Itzig | Union Titus Petange | 0 : 5 |
1/16-finals
1 | Mondorf | Hostert | 2 : 1 |
2 | Sp. Bertrange | Luxembourg City | 0 : 4 |
3 | Victoria Rosport | Muhlenbach | 3 : 0 |
4 | Hesperange | Racing Luxembourg | 2 : 3 |
5 | UNA Strassen | Marisca Mersch | 6 : 0 |
6 | Bissen | Ettelbruck | 1 : 2 |
7 | Niedercorn | Bastendorf | 5 : 0 |
8 | Lintgen | Fola | 1 : 3 |
9 | Dudelange | Erpeldange | 2 : 0 |
10 | Jeunesse Canach | Jeunesse Esch | 1 : 4 |
11 | Differdange | Avenir Beggen | 4 : 1 |
12 | Grevenmacher | Kaerjeng | 0 : 1 |
13 | Rumelange | FC Mamer | 2 : 0 |
14 | Jeunesse Schieren | Wiltz | 1 : 4 |
15 | Esch | Norden | 3 : 0 |
16 | Rodange | Union Titus Petange | 3 : 4 |
1/8-finals
1 | Mondorf | Luxembourg City | 2 : 0 |
2 | Victoria Rosport | Racing Luxembourg | 0 : 2 |
3 | UNA Strassen | Ettelbruck | 3 : 1 |
4 | Niedercorn | Fola | 0 : 4 |
5 | Dudelange | Jeunesse Esch | 5 : 0 |
6 | Differdange | Kaerjeng | 2 : 3 |
7 | Rumelange | Wiltz | 1 : 0 |
8 | Esch | Union Titus Petange | 0 : 1 |
Quarter-finals
1 | Mondorf | Racing Luxembourg | 2 : 0 |
2 | UNA Strassen | Fola | 0 : 4 |
3 | Dudelange | Kaerjeng | 4 : 2 |
4 | Rumelange | Union Titus Petange | 2 : 3 |
Semi-finals
1 | Mondorf | Fola | 1 : 0 |
2 | Dudelange | Union Titus Petange | 4 : 0 |
Final
1 | Mondorf | Dudelange | 0 : 1 |
Redes Sociales