2023/24 2022/23 2021/22 2020/21 2019/20 2018/19 2017/18

2017/18 Main


Group 12
PlWDLDiffPts
1Tenerife B402510571:205185
2Mensajero40247977:364179
3San Fernando40238985:404577
4Lanzarote402110975:433273
5Ibarra402011968:412771
6Las Palmas C401991263:441966
7Santa Ursula4018101269:63664
8Villa Santa Brigida4016121261:56560
9Las Zocas4016111352:55-359
10Yaiza4016111342:50-859
11SD Tenisca401591658:57154
12Panaderia4014111565:64153
13CD Marino4013111648:50-250
14Union Guimar4011151455:65-1048
15CD Buzanada401372044:58-1446
16El Cotillo4011111838:60-2244
17La Cuadra4010111928:53-2541
18Vera409112045:61-1638
19Estrella409112032:68-3638
20Los Llanos40872540:78-3831
21Haria40472929:83-5419

      Promotion ~ Tercera Division ~ Play Offs
      Promotion ~ Tercera Division ~ Promotion Play Offs
     

2017/18 Play Offs


Final
1CalahorraLevante B3 : 1, 1 : 2
2Internacional de MadridTenerife B1 : 1, 0 : 0
3UnionistasDon Benito0 : 1, 0 : 0
4MutilveraR. Oviedo B1 : 3, 0 : 2
5TorrelavegaMallorca B2 : 2, 4 : 1
6CompostelaEspanyol B2 : 4, 0 : 0
7Cadiz CF BTeruel0 : 0, 0 : 1
8DurangoConquense0 : 0, 1 : 1
9Malaga BYeclano1 : 1, 0 : 0

2017/18 Promotion - Play Offs


Quarter-finals
1SanluquenoMensajero1 : 0, 1 : 0
2ByeMallorca B
3CirboneroBergantinos1 : 2, 1 : 0
4ByeYeclano
5SalamancaPoblense3 : 2, 2 : 2
6ByeMutilvera
7TerrassaRacing Cartagena MM2 : 0, 1 : 0
8ByeCompostela
9San FernandoMarino de Luanco0 : 1, 3 : 1
10Haro DeportivoBorja1 : 3, 3 : 2
11RSD AlcalaAD San Juan3 : 2, 1 : 0
12ByeDurango
13UD IbizaAlgeciras2 : 1, 1 : 0
14CD CoriaGetafe B0 : 2, 1 : 2
15Racing Club VillalbesPulpileno1 : 0, 0 : 0
16ByeLevante B
17SocuellamosJaen2 : 0, 1 : 1
18EDMF ChurraCacereno0 : 1, 0 : 0
19TarazonaSD Logrones1 : 1, 3 : 1
20ByeUnionistas
21EjeaRayo Vallecano B0 : 1, 2 : 0
22ByeTenerife B
23Alaves BLaredo4 : 1, 2 : 3
24ByeCadiz CF B
25OrihuelaPalencia CA2 : 1, 1 : 0
26FelanitxCeuta0 : 2, 0 : 1
27NaxaraL Hospitalet3 : 0, 0 : 0
28AlondrasLangreo3 : 2, 0 : 3
29PortugaleteLlanes3 : 0, 0 : 0
30BurladesUP Plasencia0 : 5, 1 : 2
31Sant AndreuAntequera1 : 0, 1 : 0
32TropezonCastellon1 : 4, 1 : 1
33VillarrobledoLanzarote2 : 0, 1 : 1
34La NuciaEscobedo1 : 3, 5 : 3
35ArandinaSestao2 : 0, 0 : 1
36VillarrubiaAlmeria B1 : 3, 1 : 4

Semi-finals
1SanluquenoMallorca B1 : 2, 1 : 0
2CirboneroYeclano0 : 1, 1 : 2
3SalamancaMutilvera2 : 1, 1 : 1
4TerrassaCompostela0 : 3, 2 : 0
5San FernandoBorja0 : 0, 1 : 0
6RSD AlcalaDurango0 : 2, 1 : 1
7UD IbizaGetafe B1 : 0, 0 : 0
8Racing Club VillalbesLevante B0 : 1, 1 : 1
9SocuellamosCacereno4 : 0, 1 : 0
10TarazonaUnionistas0 : 2, 4 : 3
11EjeaTenerife B2 : 1, 2 : 0
12Alaves BCadiz CF B2 : 3, 0 : 2
13OrihuelaCeuta1 : 1, 1 : 1
14NaxaraLangreo0 : 5, 2 : 1
15PortugaleteUP Plasencia1 : 1, 2 : 1
16Sant AndreuCastellon1 : 1, 0 : 0
17VillarrobledoEscobedo1 : 1, 3 : 0
18ArandinaAlmeria B2 : 3, 0 : 0

Final
1SanluquenoYeclano3 : 2, 3 : 0
2SalamancaCompostela1 : 0, 1 : 1
3San FernandoDurango0 : 2, 0 : 1
4UD IbizaLevante B0 : 2, 1 : 0
5SocuellamosUnionistas1 : 3, 1 : 0
6EjeaCadiz CF B2 : 2, 1 : 1
7OrihuelaLangreo0 : 1, 2 : 1
8PortugaleteCastellon0 : 1, 1 : 1
9VillarrobledoAlmeria B0 : 2, 3 : 6

All Spanish Tercera RFEF - Group 12 Events by Years

2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018
Social Media
  • We are in Telegram
play responsible
gams top