2023/24 2022/23 2021/22 2020/21 2019/20 2018/19 2017/18 2016/17 2015/16 2014/15 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09
1/32-finals
1/16-finals
1/8-finals
Quarter-finals
Semi-finals
Final
2020/21
1/32-finals
1 | Pershiy Region | Lokomotiv Gomel | 0 : 15 |
2 | Bye | Slutsk | |
3 | BGU Minsk | FC Gomel | 0 : 5 |
4 | Bye | Shakhtyor Soligorsk | |
5 | Novaya Pripyat | Volna Pinsk | 0 : 3 |
6 | Bye | Slavia Mozyr | |
7 | SMIavtotrans | FC Slonim | 2 : 5 |
8 | Bye | Neman | |
9 | Polotsk | Chimik Svetlogorsk | 1 : 3 |
10 | Bye | Rukh Brest | |
11 | Energetik-BGATU | Ostrovets | 2 : 6 |
12 | Bye | FC Minsk | |
13 | Krumkachy | Bye | |
14 | Bye | Din. Minsk | |
15 | BumProm Gomel | Dnepr Mogilev | 0 : 6 |
16 | Bye | Isloch | |
17 | Kronon Stolbtsy | Mikashevichi | 0 : 6 |
18 | Bye | BATE | |
19 | Meliorator Zhitkovichi | Lida | 3 : 0 |
20 | Bye | Dynamo Brest | |
21 | Stroitel Kapyl | Orsha | 1 : 3 |
22 | Bye | Energetik-BGU | |
23 | Baranovici | Smorgon | 1 : 0 |
24 | Bye | Vitebsk | |
25 | Osipovichi | Sputnik | 1 : 3 |
26 | Bye | Belshina | |
27 | Gorki | Oshmyany | 0 : 3 |
28 | Bye | Zhodino | |
29 | Spartak Shklov | Naftan | 0 : 4 |
30 | Bye | Gorodeja | |
31 | Stanles Pinsk | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 : 1 |
32 | Bye | Smolevichi |
1/16-finals
1 | Lokomotiv Gomel | Slutsk | 0 : 2 |
2 | FC Gomel | Shakhtyor Soligorsk | 1 : 4 |
3 | Volna Pinsk | Slavia Mozyr | 0 : 4 |
4 | FC Slonim | Neman | 1 : 3 |
5 | Chimik Svetlogorsk | Rukh Brest | 0 : 3 |
6 | Ostrovets | FC Minsk | 0 : 3 |
7 | Krumkachy | Din. Minsk | 2 : 0 |
8 | Dnepr Mogilev | Isloch | 1 : 2 |
9 | Mikashevichi | BATE | 0 : 5 |
10 | Meliorator Zhitkovichi | Dynamo Brest | 0 : 3 |
11 | Orsha | Energetik-BGU | 1 : 6 |
12 | Baranovici | Vitebsk | 0 : 6 |
13 | Sputnik | Belshina | 3 : 2 |
14 | Oshmyany | Zhodino | 0 : 5 |
15 | Naftan | Gorodeja | 0 : 2 |
16 | Arsenal Dzyarzhynsk | Smolevichi | 4 : 1 |
1/8-finals
1 | Slutsk | Shakhtyor Soligorsk | 1 : 4 |
2 | Slavia Mozyr | Neman | 0 : 2 |
3 | Rukh Brest | FC Minsk | 0 : 3 |
4 | Krumkachy | Isloch | 0 : 4 |
5 | BATE | Dynamo Brest | 4 : 2 |
6 | Energetik-BGU | Vitebsk | 0 : 1 |
7 | Sputnik | Zhodino | 1 : 4 |
8 | Gorodeja | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 : 3 |
Quarter-finals
1 | Shakhtyor Soligorsk | Neman | 1 : 2, 3 : 0 |
2 | FC Minsk | Isloch | 0 : 0, 1 : 1 |
3 | BATE | Vitebsk | 3 : 2, 2 : 1 |
4 | Zhodino | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 : 0, 3 : 0 |
Semi-finals
1 | Shakhtyor Soligorsk | Isloch | 0 : 2, 1 : 0 |
2 | BATE | Zhodino | 1 : 1, 4 : 1 |
Final
1 | Isloch | BATE | 1 : 2 |
Redes Sociales