2023/24 2022/23 2021/22 2020/21 2019/20 2018/19 2017/18 2016/17 2015/16 2014/15 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09
1/32-finals
1/16-finals
1/8-finals
Quarter-finals
Semi-finals
Final
2019/20
1/32-finals
1 | Dynamo Brest | Bye | |
2 | Ivatsevichi | Rukh Brest | 2 : 3 |
3 | Belshina | Uzda | 2 : 1 |
4 | Bye | FC Minsk | |
5 | Energetik-BGU | Bye | |
6 | Molodechno | Arsenal Dzyarzhynsk | 0 : 5 |
7 | Oshmyany | Chimik Svetlogorsk | 2 : 1 |
8 | Bye | Isloch | |
9 | Zhodino | Bye | |
10 | Neman Agro | Baranovici | 1 : 2 |
11 | Neman | Bye | |
12 | Montazhnik Mozyr | Naftan | 0 : 1 |
13 | Lokomotiv Gomel | Bye | |
14 | Bye | Gorodeja | |
15 | Smolevichi | Osipovichi | 1 : 0 |
16 | Bye | Shakhtyor Soligorsk | |
17 | Dnyapro | Bye | |
18 | Gorki | Volna Pinsk | 0 : 3 |
19 | Lida | Underdog Chist | 3 : 1 |
20 | Bye | Slutsk | |
21 | Vitebsk | Bye | |
22 | Imya Kremko | FC Slonim | 0 : 2 |
23 | Krumkachy | JUA Zhitkovichi | 3 : 0 |
24 | Bye | Slavia Mozyr | |
25 | Din. Minsk | Bye | |
26 | Bye | Mikashevichi | |
27 | Smorgon | SMIavtotrans | 6 : 0 |
28 | Bye | FC Gomel | |
29 | Torpedo Minsk | Bye | |
30 | Orsha | Kletsk | 2 : 3 |
31 | Sputnik | Viktoria Mar. Gorka | 3 : 2 |
32 | Bye | BATE |
1/16-finals
1 | Dynamo Brest | Rukh Brest | 1 : 0 |
2 | Belshina | FC Minsk | 1 : 3 |
3 | Energetik-BGU | Arsenal Dzyarzhynsk | 6 : 0 |
4 | Oshmyany | Isloch | 1 : 3 |
5 | Zhodino | Baranovici | 7 : 1 |
6 | Neman | Naftan | 1 : 2 |
7 | Lokomotiv Gomel | Gorodeja | 3 : 0 |
8 | Smolevichi | Shakhtyor Soligorsk | 0 : 2 |
9 | Dnyapro | Volna Pinsk | 3 : 1 |
10 | Lida | Slutsk | 3 : 4 |
11 | Vitebsk | FC Slonim | 3 : 1 |
12 | Krumkachy | Slavia Mozyr | 1 : 3 |
13 | Din. Minsk | Mikashevichi | 2 : 0 |
14 | Smorgon | FC Gomel | 1 : 4 |
15 | Torpedo Minsk | Kletsk | 7 : 2 |
16 | Sputnik | BATE | 2 : 5 |
1/8-finals
1 | Dynamo Brest | FC Minsk | 3 : 1 |
2 | Energetik-BGU | Isloch | 2 : 3 |
3 | Zhodino | Naftan | 4 : 1 |
4 | Lokomotiv Gomel | Shakhtyor Soligorsk | 1 : 2 |
5 | Dnyapro | Slutsk | 2 : 1 |
6 | Vitebsk | Slavia Mozyr | 1 : 3 |
7 | Din. Minsk | FC Gomel | 3 : 1 |
8 | Torpedo Minsk | BATE | 1 : 8 |
Quarter-finals
1 | Dynamo Brest | Isloch | 1 : 0, 0 : 0 |
2 | Zhodino | Shakhtyor Soligorsk | 0 : 2, 0 : 1 |
3 | Dnyapro | Slavia Mozyr | 0 : 3, 0 : 3 |
4 | Din. Minsk | BATE | 2 : 3, 1 : 2 |
Semi-finals
1 | Dynamo Brest | Shakhtyor Soligorsk | 2 : 4, 2 : 0 |
2 | Slavia Mozyr | BATE | 0 : 2, 1 : 0 |
Final
1 | Dynamo Brest | BATE | 0 : 1 |
Redes Sociales