Draw

2023/24

1/64-finals
1ASA AarhusLyseng2 : 4
2Odense KFUMMiddelfart0 : 6
4ByeFC Copenhagen
5BornholmBagsvaerd1 : 3
6BK FremNaestved0 : 1
7TasingeAabenraa1 : 2
8ByeMidtjylland
9VibyHolstebro5 : 2
10JetsmarkVSK Aarhus2 : 3
11B 1909Fjordager2 : 3
12ByeHvidovre IF
13OdderSkive0 : 1
14Thisted FCBrabrand4 : 3
15Young BoysVendsyssel2 : 1
16ByeSilkeborg
17HojslevVejlby Risskov1 : 6
18EgenAalborg0 : 8
19Dalum IFOKS Odense3 : 1
20BredballeFredericia0 : 8
21Kolding BKVarde4 : 0
22Aarhus 1900Hobro0 : 3
23TuneSakskobing4 : 1
24ByeOdense
25SoftenGug3 : 2
26NorresundbyAarhus Fremad1 : 7
27FrederiksholmSkjold0 : 4
28DragorHelsingor0 : 4
29BispebjergRingsted1 : 4
30Tarnby FFKoge1 : 3
31BSFHillerod1 : 8
32ByeLyngby
33Nibe BoldklubBye
34KRFKEsbjerg1 : 8
36ByeViborg
37RingkobingKjellerup1 : 0
38AvrasyaKolding IF1 : 19
40ByeNordsjaelland
41TaastrupGlostrup FK3 : 2
42NakskovFA 20001 : 8
43OtterupSfB-Oure2 : 4
44Ledoje-SmorumAB Copenhagen1 : 2
45Tst FodboldVejgaard3 : 2
46MorudNaesby1 : 5
47HorsensSonderjyske1 : 2
48ByeVejle
49Amager FFBirkerod2 : 3
50AllerodVanlose0 : 2
51Boldklubben 1960Gorslev0 : 2
52VallensbaekIshoj0 : 6
53Koge UnionTarnby0 : 2
54Greve IFNykobing1 : 2
56ByeAarhus
57Roskilde KFUM'sBronshoj1 : 4
58LUIFB.930 : 16
60ByeRanders FC
61B 1908Roskilde1 : 0
62HellerupF. Amager2 : 1
64ByeBrondby

1/32-finals
1LysengMiddelfart3 : 1
2ByeFC Copenhagen
3BagsvaerdNaestved0 : 7
4AabenraaMidtjylland0 : 13
5VibyVSK Aarhus2 : 0
6FjordagerHvidovre IF0 : 8
7SkiveThisted FC1 : 3
8Young BoysSilkeborg0 : 1
9Vejlby RisskovAalborg0 : 6
10Dalum IFFredericia1 : 8
11Kolding BKHobro0 : 2
12TuneOdense0 : 5
13SoftenAarhus Fremad1 : 8
14SkjoldHelsingor2 : 5
15RingstedKoge1 : 3
16HillerodLyngby0 : 2
17Nibe BoldklubEsbjerg1 : 2
18ByeViborg
19RingkobingKolding IF0 : 4
20ByeNordsjaelland
21TaastrupFA 20000 : 5
22SfB-OureAB Copenhagen3 : 4
23Tst FodboldNaesby3 : 2
24SonderjyskeVejle0 : 1
25BirkerodVanlose0 : 2
26GorslevIshoj1 : 2
27TarnbyNykobing0 : 2
28ByeAarhus
29BronshojB.930 : 5
30ByeRanders FC
31B 1908Hellerup1 : 2
32ByeBrondby

1/16-finals
1LysengFC Copenhagen0 : 9
2NaestvedMidtjylland0 : 2
3VibyHvidovre IF0 : 2
4Thisted FCSilkeborg1 : 3
5AalborgFredericia2 : 3
6HobroOdense0 : 1
7Aarhus FremadHelsingor1 : 2
8KogeLyngby2 : 4
9EsbjergViborg3 : 4
10Kolding IFNordsjaelland2 : 3
11FA 2000AB Copenhagen2 : 3
12Tst FodboldVejle0 : 7
13VanloseIshoj1 : 3
14NykobingAarhus0 : 1
15B.93Randers FC4 : 5
16HellerupBrondby0 : 3

1/8-finals
1FC CopenhagenMidtjylland1 : 0
2Hvidovre IFSilkeborg1 : 5
3FredericiaOdense3 : 1
4HelsingorLyngby2 : 3
5ViborgNordsjaelland2 : 3
6AB CopenhagenVejle2 : 1
7IshojAarhus0 : 4
8Randers FCBrondby0 : 1

Quarter-finals
1FC CopenhagenSilkeborg2 : 1, 0 : 2
2FredericiaLyngby1 : 0, 3 : 2
3NordsjaellandAB Copenhagen2 : 1, 3 : 0
4AarhusBrondby1 : 2, 2 : 0

Semi-finals
1SilkeborgFredericia0 : 2, 6 : 1
2NordsjaellandAarhus0 : 1, 2 : 3

Final
1SilkeborgAarhus

All Danish Landspokal Cup Events by Years

2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014
Social Media
  • We are in Telegram
play responsible
gams top