2023/24 2022/23 2021/22 2020/21 2019/20 2018/19 2017/18 2016/17 2015/16 2014/15 2013/14 2012/13 2011/12 2010/11 2009/10 2008/09
1/32-finals
1/16-finals
1/8-finals
Quarter-finals
Semi-finals
Final
Draw
2023/241/32-finals
1 | Gazovik Vitebsk | Vitebsk | 1 : 3 |
2 | Bye | Energetik-BGU | |
3 | Edinstvo Dzerzhinsk | Volna Pinsk | 0 : 6 |
4 | Bye | Slutsk | |
5 | Novaya Pripyat | Maxline | 2 : 11 |
6 | Bye | Isloch | |
7 | Smorgon 2 | Lokomotiv Gomel | 0 : 11 |
8 | Bye | Arsenal Dzyarzhynsk | |
9 | Urozhaynaya | Niva Dolbizno | 0 : 6 |
10 | Bye | Naftan | |
11 | Viktoria Mar. Gorka | Lida | 0 : 1 |
12 | Bye | Zhodino | |
13 | Ivatsevichi | Orsha | 3 : 0 |
14 | Bye | Shakhtyor Soligorsk | |
15 | Mozyrskiy NPZ | BumProm Gomel | 1 : 4 |
16 | Bye | Dynamo Brest | |
17 | Miory | Torpeda Bobruisk | 3 : 0 |
18 | Bye | BATE | |
19 | Gorki | Ostrovets | 0 : 1 |
20 | Bye | Smorgon | |
21 | Leskhoz | Zhodino Yuzhnoe | 1 : 2 |
22 | Bye | Din. Minsk | |
23 | Fakel Novogrudok | Osipovichi | 1 : 4 |
24 | Bye | FC Gomel | |
25 | FK Kobrin | Baranovici | 0 : 4 |
26 | Bye | Neman | |
27 | Traktor Minsk | FC Slonim | 1 : 2 |
28 | Bye | Slavia Mozyr | |
29 | Partizan Salihorsk | Molodechno | 0 : 1 |
30 | Bye | FC Minsk | |
31 | Neman Mosty | Dnepr Mogilev | 0 : 5 |
32 | Bye | Belshina |
1/16-finals
1 | Vitebsk | Energetik-BGU | 1 : 0 |
2 | Volna Pinsk | Slutsk | 0 : 1 |
3 | Maxline | Isloch | 1 : 4 |
4 | Lokomotiv Gomel | Arsenal Dzyarzhynsk | 2 : 3 |
5 | Niva Dolbizno | Naftan | 3 : 2 |
6 | Lida | Zhodino | 1 : 3 |
7 | Ivatsevichi | Shakhtyor Soligorsk | 1 : 6 |
8 | BumProm Gomel | Dynamo Brest | 0 : 2 |
9 | Miory | BATE | 0 : 13 |
10 | Ostrovets | Smorgon | 2 : 0 |
11 | Zhodino Yuzhnoe | Din. Minsk | 0 : 2 |
12 | Osipovichi | FC Gomel | 1 : 0 |
13 | Baranovici | Neman | 0 : 2 |
14 | FC Slonim | Slavia Mozyr | 1 : 2 |
15 | Molodechno | FC Minsk | 0 : 1 |
16 | Dnepr Mogilev | Belshina | 3 : 1 |
1/8-finals
1 | Vitebsk | Slutsk | 1 : 0 |
2 | Isloch | Arsenal Dzyarzhynsk | 1 : 0 |
3 | Niva Dolbizno | Zhodino | 1 : 2 |
4 | Shakhtyor Soligorsk | Dynamo Brest | 2 : 1 |
5 | BATE | Ostrovets | 3 : 1 |
6 | Din. Minsk | Osipovichi | 9 : 0 |
7 | Neman | Slavia Mozyr | 1 : 0 |
8 | FC Minsk | Dnepr Mogilev | 2 : 0 |
Quarter-finals
1 | Vitebsk | Isloch | 2 : 0, 1 : 4 |
2 | Zhodino | Shakhtyor Soligorsk | 0 : 1, 2 : 0 |
3 | BATE | Din. Minsk | 3 : 3, 0 : 1 |
4 | Neman | FC Minsk | 1 : 0, 3 : 0 |
Semi-finals
1 | Isloch | Zhodino | |
2 | Din. Minsk | Neman |
Final
1 | TBD #1 | TBD #2 |
Social Media